Вона написала першу в історії комп'ютерну програму
Донька поета лорда Байрона Августа Ада Кінг вважається першим в історії програмістом і прославилася насамперед створенням опису обчислювальної машини. Вона ж склала першу в світі програму і ввела у вживання терміни «цикл» і «робоча комірка». Англійське уряд схвалив будова машини по проектам Августи, але, на жаль, робота не була доведена до кінця. Будівництво тривало десять років, конструкція машини все більше ускладнювалася, і в 1833 році фінансування було припинено.
З її допомогою були винайдені технології для Bluetooth і Wi-Fi
Знаменита актриса минулого століття Хеді Ламарр в 1942 році спільно з композитором Джорджем Антейл запатентувала систему, що дозволяє на відстані керувати торпедами. Патент описує секретні системи зв'язку, що включають передачу помилкових каналів на різних частотах. Цей патент став основою для зв'язку з розширеним спектром, яка сьогодні використовується всюди, від мобільних телефонів до Wi-Fi і Bluetooth.
Вона зробила революцію в галузі програмування
Контр-адмірал ВМС США Грейс Хоппер зіграла важливу роль у створенні сучасних мов програмування, використовуваних, наприклад, Microsoft. Вона вважала, що мова програмування повинна нагадувати англійську мову, а не машинний код. В середині XX століття вона зробила справжню технологічну революцію, розробивши перший компілятор для мови програмування. Пізніше, на його основі був створив один з перших високорівневих мов програмування COBOL. Їй також приписується популяризація терміна «налагодження» для усунення збоїв в роботі комп'ютера.
Вона «подружила» користувачів з комп'ютерами
Графічний дизайнер Сьюзен Кер створила більшість іконок, шрифтів та інших елементів для Macintosh, багато з яких використовуються до цих. Вона придумала і намалювала іконку для клавіші «Command», значок заливки для графічних редакторів, шрифт «Чикаго» та багато іншого.
Радью Перлман часто називають «мамою інтернету» і вона цілком заслужила це прізвисько. В 1980-х роках вона створила кілька мережевих протоколів, в тому числі STP, які стали основами для подальшого розвитку мережі і використовуються досі.
Немає коментарів:
Дописати коментар